ویندوز 11 از تاریخ ۱۳ مهر ماه، به عنوان ارتقاء رایگان، برای دستگاه های واجد شرایط منتشر می شود

پس از اعلام رونمایی از ویندوز ۱۱ در اواخر ژوئن (تیر ماه)، مایکروسافت اکنون فاش کرد که نسخه جدید سیستم عامل آن از ۵ اکتبر (۱۳ مهر) در دسترس خواهد بود. شروع به روزرسانی برای دستگاه‌های واجد شرایط از همان روز به عنوان ارتقاء رایگان آغاز می‌شود. این به‌روز رسانی ابتدا برای دستگاه‌های جدیدتر در دسترس قرارمی‌گیرد و سپس نوبت به دستگاه‌های قدیمی‌تر خواهد رسید و در دسترس دارندگان این دستگاه‌ها نیز قرار خواهد گرفت. همراه چیکاو باشید.

تاریخی که دستگاه شما بتواند به این نسخه از ویندوز به‌روز رسانی شود به دستگاه شما بستگی دارد که چه مدلی باشد و از زمان ساخت آن چه مدت سپری شده باشد. هرچه دستگاه‌ شما جدیدتر باشد زودتر به این به‌روز رسانی دست پیدا می‌کنید و هرچه دستگاه شما قدیمی‌تر باشد دیرتر این آپدیت در دسترس شما قرار خواهد گرفت اما به طور کلی می‌توان گفت که تمام دستگاه‌های ویندوزی در سرتاسر جهان به احتمال زیاد تا نیمه‌ی سال ۲۰۲۲ این به‌روز رسانی را دریافت خواهند کرد و می‌توانند نسخه‌ی ویندوز ۱۱ را اجرا کنند.

نکته‌ی قابل ذکر دیگر این است که دستگاه‌های کاملاً جدید، پس از این به محض این که از جعبه خارج شوند، به طور پیش فرض می‌توانند ویندوز ۱۱ را اجرا کنند زیرا با این نسخه از ویندوز عرضه خواهند شد.

ویندوز ۱۱ - چیکاو

آرون وودمن، مدیر کل بازاریابی ویندوز، گفت:

«انتظار می‌رود که همه دستگاه‌های واجد شرایط باید تا اواسط سال ۲۰۲۲ ارتقاء رایگان را دریافت کرده باشند. کاربران پس از در دسترس بودن به روزرسانی باید یک اعلان دریافت کنند.»

با وجود این که بسیاری از ویژگی‌های جدید که در زمان معرفی ویندوز ۱۱ به آن‌ها اشاره شده است، در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت، اما گزارش شده است که همه این ویژگی‌ها در هنگام عرضه در دسترس نخواهد بود. سایت «د ورج» (the Verge) بیان می‌کند که پشتیبانی از برنامه‌های اندروید از طریق فروشگاه آمازون در زمان عرضه در دسترس کاربران قرار نخواهد بود. با این حال، به روزرسانی آینده در سال ۲۰۲۲ ممکن است این ویژگی را برای همه به ارمغان بیاورد.

منبع GIZMOCHINA
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.