واکسن “پاستوکووک” علیه جهش‌های کرونا به خوبی عمل کرده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، طبق گفته های دکتر علیرضا بیگلری، رئیس انستیتو پاستور ایران، : بررسی نتایج اولیه واکسن پاستوکووک در کوبا، نشان دهنده این است که، این واکسن روی گونه‌های آفریقای جنوبی، هندی و سویه‌های مرتبط با این جهش‌ها بسیار خوب عمل کرده و به عبارتی به خوبی آن‌ها را خنثی کرده است. همراه‌ چیکاو باشید.

وی در ادامه صحبت های خود خود ضمن اشاره به اینکه یکی از نگرانی‌های مردم از شیوع سویه‌های آفریقایی و هندی این بود که آیا این گونه‌ها تاثیر واکسن‌ها را خنثی می‌کنند یا نه افزود: در حالی که واکسن آسترازنکا در حالت عادی حدود 70 درصد کارایی دارد، که این میزان در برابر سویه آفریقای جنوبی  به حدود 10 درصد کاهش می یابد، اما واکسن پاستوکووک قادر است تا در مقابل این سویه‌ها تا حدود 62 درصد ایمنی ایجاد کند.

بیگلری درباره روند توزیع این واکسن کرونا توضیح داد که: تاکنون فاز سوم مربوط به این واکسن به 8 شهر با جمعیت 24 هزار تزریق شده است. 

رئیس انستیتو پاستور ایران با اشاره به این موضوع که تمرکز اصلی بر انجام کارآزمایی بالینی بوده، اما تولید همزمان و به طور موازی در حال انجام است، خاطرنشان کرد: ظرفیت تولید این واکسن درحال ارتقا می باشد. به این صورت که تا پایان شهریور ماه حدود یک میلیون دوز واکسن تولید و از پاییز ظرفیت ها 2 تا 3 برابر می شوند.

 

منبع irinn
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.