تا دیروز 9 میلیون دوز واکسن کرونا توزیع شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به گفته سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، علیرضا رئیسی، تت دیروز 8 میلیون و 800 هزار دوز واکسن توزیع شده است. همچنین هفته آینده محموله 2 میلیون و 900 هزار دوز واکسن به کشور رسیده و پنجشنبه نیز یک محموله دیگر وارد کشور می شود. براین اساس، در مجموع تا هفته آینده 7 میلیون دوز واکسن دیگر نیز واردات خواهیم داشت. همراه چیکاو باشید. 

 

علیرضا رئیسی در ادامه صحبت های خود درباره میزان توزیع واکسن برکت نیز توضیح داد. به گفته وی علت توزیع کم این واکسن مشکلات موجود در خط تولید است. گرچه هم اکنون یک میلیون دوز از این واکسن کرونا ایرانی تولید شده است اما، نظر فنی 16 روز باید از زمان ورود واکسن به ویال‌ها بگذرد و پس از آن در صورتی که واکسن‌ها رسوب نکند، بتوانند میزان تولیدی را تحویل وزارت بهداشت بدهند. بنابراین از هفته اول مرداد ماه گروه برکت می‌توانند یک میلیون دوز واکسن کرونا به صورت هفتگی در دسترس وزارت بهداشت قرار دهند. 

رئیسی  با کرونا درباره تغییر اعلام فراخوان گروه سنی برای واکسیناسیون توضیح داد که: هم اکنون سامانه salamat.gov.ir برای افراد 65 سال به بالا باز شده است اما اولویت اول گروه سنی 68 تا 70 سال می باشند. علت این تقسیم بندی به منظور جلوگیری از تجمع و انجام هر چه سریع تر واکسیناسیون می باشد. 

وی در ادامه افزود: با توجه به واکسن های تامین شده موجود و اینکه جمعیت بالای 60 سال کشور 8 میلیون و 350 هزار نفر هستند، برای واکسیناسیون این گروه سنی کمبودی وجود ندارد. 

دکتر رئیسی گفت: در اکثر استان های کشور بسیج هم برای توسعه مراکز تجمیعی واکسیناسیون همکاری می کند تا جایی که تقریبا در تمام مراکز استان‌ها یک تا 2 مرکز واکسیناسیون راه اندازی کرده و کلیه مراحل را انجام می دهد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.