موج پنجم کرونا نیمی از استان های کشور را درگیر کرد

به گفته علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، : در حال حاضر و با شروع موج پنجم کرونا، 92 شهر در وضع قرمز، 183 شهر نارنجی و 173 شهر در وضعیت زرد قرار گرفته اند. همراه چیکاو باشید. 

به گفته وی در موج پنجم کرونا شاهد گسترش واریانت دلتا از مناطق جنوبی به دیگر نقاط کشور هستیم. این ویروس جدید با میزان همه گیری و مبتلای بیشتر، در برخی از استان ها حدود 50 درصد شهر ها را درگیر کرده است. بنابراین سهل انگاری می تواند باعث سرایت این ویروس به سایر شهر ها شود. 

وی با بیان اینکه در استان های فارس، کرمان و… درگیر این ویروس می باشند افزود که: 10 شهر استان تهران در وضعیت قرمز قرار دارند. 

رئیسی در ادامه صحبت های خود توضیح داد که حداکثر افراد حاضر در محل کار در شهر های قرمز 30 درصد می باشند اما برای مشاغل ضروری این محدودیت می تواند کمتر باشد. 

رئیسی به توزیع 7 میلیون دوز واکسن در این هفته و هفته آینده اشاره کرد و نوید افزایش سرعت واکسیناسیون در این هفته و هفته آینده را داد. 

وی افزود: از شهریور سال جاری ماهیانه حداقل 10 میلیون دوز واکسن ارائه خواهد شد و تا پایان سال همه گروه‌های هدف را واکسینه می شوند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره ظرفیت های موجود نیز توضیح داد. به بیان وی: 870 مرکز تجمیعی واکسیناسیون در کشور فعال است که 75 مرکز موجود در تهران قادرند روزانه 200 تا 300 هزار دوز واکسن تزریق کنند. همچنین در صورت تأمین واکسن، این ظرفیت تا 500 هزار دوز  قابل افزایش است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.