روند تکمیل واکسیناسیون افراد بالای 70 سال از امروز از سر گرفته می شود

به نقل از علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، ار امروز دوز دوم واکسیناسیون کرونا افراد بالای 70 سال تزریق می شود و جاماندگان نیز واکسن دریافت می کنند. همراه چیکاو باشید.

رئیسی به برگزاری انتخابات نیز اشاره مرد و توضیح داد گرچه در بیشتر مناطق پروتکل های بهداشتی رعایت شد اما در برخی موارد نیز عدم رعایت گزارش شده است. 

رئیسی با اشاره به آمار بالای مرگ و میر در هند و برزیل توضیح داد که،گرچه روند بیماری کرونا در کشور نزولی است اما وضعیت بیماری در جنوب کشور نگران کننده می باشد. 

وی در ادامه صحبت های خود شهر هایی که در وضعیت قرمز قرار دارند را نام برد. این شهر‌های قرمز جنوبی شامل شهرستان‌های تنگستان، دشتستان، دشتی، عسلویه و کنگان (استان بوشهر)، اندیمشک (خوزستان)، ایرانشهر، چابهار، زاهدان و نیک‌شهر (سیستان و بلوچستان)، رودبار جنوب، کهنوج و منوجان (کرمان)، بستک، بندرلنگه، بندرعباس، پارسیان، جاسک، رودان، سیریک، قشم و میناب (هرمزگان) هستند. متاسفانه در تابستان سال گذشته در نوار جنوبی کشور شاهد خیز کووید 19 بودیم.

رئیسی با بیان اینکه مجوز مصرف اضطراری واکسن کووایران برکت صادر شده است افزود:  از ماه آینده واکسیناسیون عمومی را با این واکسن آغاز می شود. بعلاوه واکسن پاستور نیز به زودی وارد مرحله واکسیناسیون عمومی می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.