دلیل ایجاد خاصیت آهن ربایی در محل تزریق واکسن در دست بررسی می باشد

اخیرا برخی از دریافت کنندگان واکسن کرونا ایجاد خاصیت مغناطیسی را در محل تزریق گزارش کرده اند، در همین راستا دبیر کمیته علمی کشوری کووید 19 اعلام کرده است که، در حال تحقیق و پژوهش برای پیدا کردن دلیل علمی ایجاد خاصیت آهنربایی در ناحیه تزریق واکسن کرونا هستیم.

به نقل از عابدینی، دبیر کمیته علمی کشوری کووید 19، ایجاد خاصیت مغناطیسی در بدن برخی از  دریافت کنندگان واکسن کرونا ممکن است بعد از تزریق هر نوع از این واکسن بروز پیدا کند. 

وی با بیان اینکه، این فرضیه وجود دارد که بروز عارضه پیش آمده ممکن است بخاطر مواد موجود در واکسن بروز پیدا کرده باشد، افزود؛ به دنبال پیدا کردن دلیل علمی ایجاد این مشکل هستیم. 

عابدینی در ادامه صحبت های خود تصریح کرد که بیماری قارچ سیاه بیماری جدیدی نیست، پیش از این از هند وارد شده و ربطی به بیماری کرونا ندارد. 

وی ضمن تاکید بر اینکه این بیماری بیشتر افرادی که نقص ایمنی بدن دارند بروز پیدا می کند و دارای روش های درمانی مخصوص به خود است، توضیح داد که، هیچ مسئله ای نباید مانع تزریق واکسن کرونا شود. به اعتقاد وی ممکن است مصرف برخی از دارو‌ها در بعضی از افراد ایجاد حساسیت کنند که آنهم با تجویز پزشک ممکن است وقفه‌ای در مصرف آن‌ها ایجاد شود.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.