واکسن مدرنا روی افراد 12 تا 18 سال کارایی 100 درصدی دارد

نتایج حاصل از انجام آزمایش های بالینی شرکت داروسازی مدرنا خبر از کارایی 100 درصدی این واکسن را روی افراد در گروه سنی 12 تا 18 سال می دهد. بنابراین، این واکسن ضد کرونا ویروس برای نوجوانان موثر بوده و مشکل جدید و عمده ای را ایجاد نمی کند. همراه چیکاو باشید.

به گفته روزنامه دیلی میل، تا اوایل ماه ژوئن ( اواسط خرداد ماه)، یافته های مطالعات بالینی خود را بر روی نوجوانان، برای تایید مجوز استفاده اضطراری به سازمان غذا و داروی آمریکا و دیگر نهاد های تنظیم کننده‌ ارائه می‌دهند.

در این آزمایش 3 هزار و 732 نوجوان در گروه سنی 12 تا 18 سال واکسن کرونای مدرنا دریافت کرده اند. آزمایش های انجام شده بر روی بزرگسالان حاکی از آن است که واکسن مدرنا در گروه سنی بزرگسال دارای تاثیر 94.1 درصدی در برابر ویروس کرونا بوده است.

هیچکدام از افرادی که واکسن مدرنا را دریافت کردند راهی بیمارستان نشدند و جان خود را از دست ندادند. گفته می شود که کارایی واکسن مدرنا دو هفته پس از تزریق اولین دوز، 93 درصد بوده است.

مدرنا در حالی که اعلام کرده است که در حال جمع آوری اطلاعات خود است تا در یک مجله معتبر آن را منتشر کند، آزمایش های خود را برای تزریق واکسن روی کودکان 6 ماهه نیز آغاز کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.