ویروس کرونای هندی و آفریقا خطر بروز پیک پنجم را تشدید می کنند

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، اعلام کرده است که چند مورد از ابتلا به ویروس های جهش یافته در کشور دیده شده است که همین موضوع زنگ خطر پیک پنجم را به گوش می رساند. همراه چیکاو باشید.

لاری اعلام کرد که، تعداد بستریان در بخش کرونایی در مقایسه با هفته گذشته با کاهش 25 درصدی همراه بوده و همچنین شاهد کاهش 24.2 درصدی مرگ و میر و کاهش 26 درصدی در بیماران مثبت سرپایی نسبت به هفته قبل‌تر بوده ایم. براساس آمارهای به دست آمده از هفته گذشته در روند نزولی تعداد مثبت بستریان مبتلا به ویروس کرونا، تعداد موارد مرگ و میر ناشی از این ویروس و موارد سرپایی مثبت این بیماری در سطح کشور بوده ایم. 

سیما سادات لاری در ادامه افزود که بر اساس بررسی های انجام شده، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکنون، 67 درصد اعلام شده است که در این بین استان های یزد، سمنان و زنجان دارای مطلوب ترین وضعیت بوده و استان های ایلام، سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی کمترین درصد مربوط به رعایت پروتکل های بهداشتی را به خود اختصاص داده اند. 

به اعتقاد وی، گرچه هم اکنون در سیر نزولی و روند کاهشی پیک چهارم قرار داریم اما مشاهده مواردی از ویروس جهش یافته هندی و آفریقایی در برخی مناطق جنوبی کشور هشدار و زنگ خطر جدی محسوب می شود.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.