کرونای هندی باعث ایجاد تهدید در سلامت کشور می شود

ورود ویروس کرونای هندی به کشور، سلامت مردم را تهدید کرده و خطرناک می باشد. همراه چیکاو باشید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه استانی ستاد مقابله با کرونا در خراسان رضوی اعلام کرده است که، کرونای هندی مرز های جنوب، جنوب شرقی و شرق کشور را تهدید می کند و ویروس کرونای انگلیسی برای مرز های غربی تهدید به حساب می آید. این ویروس با قدرت سرایت بسیار بالا کشور های هند و پاکستان را درگیر کرده است. اعلام شده که مردمان این کشور برای سوزاندن اجساد قربانیان این ویروس با کمبود چوب مواجه شده اند. 

وی در ادامه افزود که استان های مرزی باید به شدت مراقب باشند تا از ورود ویروس به کشور در رفت و آمد ها جلوگیری شود. به اعتقاد وی می‌بایست دژ را محکم کرد به دلیل اینکه استان‌های شرقی و جنوبی مانند خراسان رضوی در معرض خطر می باشد. 

وزیر بهداشت از نیرو های بسیج و سپاه در طرح شهید سلیمانی درخواست کرد که در بین شهروندان کشور افغانستان که ساکن ایران هستند، کنترل ویژه ای صورت بگیرد و هیچ کدام از آنها به دلیل نداشتن کارت اقامت از خدمات بهداشتی و درمانی محروم نشوند. 

نمکی در این باره تصریح کرد که تاکنون حدود 200 هزار افغان مبتلا به ویروس کرونا بدون داشتن کارت اقامت ویزیت شده و از خدمات بهداشتی و درمانی بهره برده اند. این تعداد با احتساب پیک چهارم تا حدود 300 تا 400 هزار نفر برآورد می شود. 

نمکی نوید عبور از مرحله چهارم را داد و اعلام کرد که خوشبختانه آمار مبتلایان در هیچ کجای کشور روند افزایشی ندارد. آمار قربانیان ویروس کرونا در مرحله چهارم نصف مرحله سوم گزارش شده است. 

وزیر بهداشت و درمان ابراز امیدواری کرد که با اقدامات پیشگیرانه و واکسیناسیون گسترده مانع ورود ویروس کرونای هندی به داخل کشور خواهیم شد. 

وب در آخر از اقدامات و تلاش های  خالصانه کادر بهداشت و درمان، اقدامات پیشگیری و مراقبتی همکاران بسیج و سپاه در قالب طرح شهید سلیمانی، خدمات بخش خصوصی، همراهی همه مردم در تعطیلی کسب و کار‌ها و رعایت دستور‌های بهداشتی برای گذر از پیک چهارم تشکر و قدردانی کرد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.