پیک چهارم کرونا در سرازیری قرار گرفت

به گفته نمکی پیک چهارم کرونا در سرازیری قرار گرفته و مانند سه پیک قبلی کنترل شد. به اعتقاد سعید نمکی پیک چهارم را نیز مانند سه پیک قبل با سرافرازی پشت سر می گذاریم. همراه چیکاو باشید.

وی در ادامه صحبت های خود به این نکته اشاره کرد که ما به مردم قول دادیم تا نگذاریم کسی سرگردان دنبال تخت باشد یا در شهرستان ها با کمبود دارو مواجه شود.

وزیر بهداشت و درمان در ادامه افزود که، اقدامات کوتاهی در این دوره کوتاه انجام شد. برخی از این اقدامات شامل، تامین 166 دستگاه اکسیژن‌ساز برای بیمارستان‌ها، شروع گسترده درمان سرپایی، راه‌اندازی کمیته‌های ترخیص و راه‌اندازی بیمارستان‌های صحرایی با همکاری نیرو های نظامی   سپاه و ارتش می باشد. 

وی در ادامه بیان کرد که، در مرحله سرازیری قله های پیک چهارم هستیم. این پیک را نیز مانند سه پیک قبل با سرافرازی پشت سر می گذاریم. 

همچنین نمکی ضمن مقایسه پیک سوم و چهارم کرونا بیان کرد که، گرچه تعداد مبتلایان بستری در پیک جدید 2.5 برابر شد اما میزان مرگ و میرها به نسبت بستری و درمان سرپایی، نصف پیک پیش گزارش شده است. 

نمکی ادامه داد که، در فاز جدید، طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، در بُعد نظارت، قرنطینه بیماران و مبتلایان کرونا و واکسیناسیون گسترده با مجموعه بسیج همکاری بیشتری داشته و کمک بیشتری دریافت خواهیم کرد .

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.