سامانه رسمی واکسیناسیون کرونا امروز رونمایی می شود

پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا می گوید که امروز سامانه رسمی واکسیناسیون کرونا در کشور رونمایی می شود. این سامانه که همان سامانه وزارت بهداشت است، با نشانی Salamat.gov.ir از هفته آینده شروع به کار می کند. اطلاعات ثبت شده در سامانه رسمی واکسیناسیون کرونا پس از ثبت صحت سنجی شده و اولویت افراد برای تزریق واکسن را مشخص می کند. این افراد از طریق پیامک از ادامه روند اطلاع کسب می کنند. همراه چیکاو باشید.

در سند ملی واکسیناسیون کشور افراد بالای ۸۰ سال، افراد بالای ۷۵ سال، افراد بالای ۷۰ سال، افراد بالای ۶۵ سال، ۲-۲- بیماران زمینه‌ای ۱۶ تا ۶۴ سال در گروه اولویت های دوم قرار می گیرند. از امروز واکسیناسیون افراد بالای 80 سال آغاز شده است.

افراد با بیماری‌های و شرایط زمینه‌ای پر ریسک ۱۶ تا ۶۴ سال، پس از آنالیز وضعیت و مدارک پزشکی آنها، در گروه های 10 سال 10 سال از 64 سال به پایین واکسیناسیون خواهند شد.

وزارت بهداشت اعلام کرده است که برای ثبت نام در فاز دوم واکسیناسیون به مراجعه حضوری نیازی نیست، متقاضیان می توانند از طریق سامانه واکسیناسیون اقدام به ثبت نام کنند و پس از آن تاریخ تزریق از طریق پیامک به آنها اطلاع داده می شود.

گزارش شده است که در مرحله اول واکسیناسیون کرونا یک و نیم میلیون نفر واکسیناسیون شده اند، همچنین در مراحل بعد نیز تعداد 12 میلیون نفر در مرحله دوم ، تعداد 2 میلیون نفر در مرحله سوم و تعداد 50 میلیون نفر در مرحله چهارم واکسن کرونا دریافت می کنند.

تاکنون اخبار ضد و نقیض زیادی در زمینه ثبت نام واکسن کرونا منتشر شده است. شایعه ثبت نام توسط سامانه سیب توسط شهنام عرشی، معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تکذیب شد. در ادامه نیز اخبار منتشر شده در زمینه مراجعه حضوری به خانه بهداشت توسط وزارت بهداشت تکذیب شد و به وقته این وزارتخانه هیچ ثبت نامی برای نوبت دهی تزریق واکسن انجام نشده است.

به نقل از حریرچی، معاون وزیر بهداشت، اطلاعات بیشتر افرادی که در فاز دوم واکسیناسیون قرار دارند و سن آن ها بیشتر از 80 سال است را در دسترس داریم برای سایر افرادی که تاکنون سابقه مراجعه نداشته اند نیز از هفته آینده شماره تلفنی برای ثبت نام به آنها اعلام می شود.

وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون در مراکز درمانی انجام نمی شود و ورزشگاه ها و بیمارستان هایی که هنوز راه اندازی نشده برای انجام این امر در نظر گرفته شده و تجهیز شده اند از مردم خواست تا از مراجعه حضوری به مراکز و بیمارستان ها بپرهیزند.

به گفته رئیسی، بیشتر افرادی که در سامانه سیب پرونده ندارند در کلان شهر ها ساکن می باشند. بدین منظور هماهنگی های لازم با روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور در حال انجام است تا از 11 اردیبهشت شماره تلفنی را به افراد اعلام کنند تا افراد در فاز دوم واکسیناسیون و در مرحله نخست سالمندان بالای ۸۰ سال با این شماره تماس بگیرند تا اطلاعات این گروه در سامانه رسمی واکسیناسیون کرونا ثبت شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.