مرحله سوم آزمایش انسانی واکسن پاستور به زودی آغاز می شود

به تازگی اطلاعات جدیدی درباره جزئیات واکسن کرونا ایرانی پاستور منتشر شده است. خبر ها حاکی از آن است که مرحله سوم آزمایش انسانی واکسن پاستور به زودی اجرا می شود. این ادعا به نقل از رئیس انستیتو پاستور ایران است. وی در ادامه اظهارات خود افزود که زمینه برای واکسیناسیون واکسن پاستور تا خرداد ماه سال جاری فراهم خواهد شد. همراه چیکاو باشید.

به نقل از دکتر بیگلری، حاصل همکاری مشترک بین انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا واکسن سوبِرانا می باشد. پیش از این نیز در چیکاو درباره ویژگی های این واکسن ایرانی کوبایی خواندیم. این واکسن نوترکیب بر روی یک پروتئین دیگر سوار شده تا بتواند آنتی‌ژن‌های کووید را حمل کند. نتایج به دست آمده از فاز یک و دو این واکسن نوید بخش این است که، در گروه کارا ترین واکسن های دنیا قرار بگیرد و با کمترین عوارض بهترین عملکرد را ارائه دهد.

به گفته رئیس انستیتو پاستور فاز سوم کارآزمایی بالینی در هفت استان کشور و هشت دانشگاه علوم پزشکی مورد مطالعه قرار می گیرد ک. این استان ها شامل مازندران، بابل، اصفهان، یزد، کرمان، هرمزگان، همدان و زنجان می باشند و  گفته می شود که در کل کشور ۲۴ هزار داوطلب در این مطالعه واکسیناسیون می شوند.

انستیتو پاستور ایران اعلام کرده است که داوطلبانی که قصد دارند در این مرحله از مطالعات واکسن دریافت کنند، با شرایط سنی بین 18 تا 80 سال و داشتن سلامت عمومی و بیماری های زمینه ای کنترل شده می توانند از طریق نشانی زیر اقدام کنند. برای شرکت در این کارآزمایی بالینی می توان با مراجعه به آدرس pasteurcovac.ir اقدام به ثبت نام کرد.

نکته قابل توجه این است که ایران در رتبه بندی 16 کشور دنیا از نظر تعداد واکسن کرونا در مقام 11 قرار دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.