سامانه جامع واکسیناسیون به زودی راه اندازی می شود

به گفته سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، به زودی شاهد راه اندازی سامانه جامع واکسیناسیون خواهیم بود. همراه چیکاو باشید.

پس از راه اندازی این سامانه، افراد می توانند با ثبت اطلاعات خود مانند شغل و بیماری زمینه‌ای خود اظهاری کنند. سپس اطلاعات ثبت شده راستی آزمایی خواهد شد. این سامانه مشخص می کند که هر فرد براساس اطلاعات وارد شده، در فاز چند واکسیناسیون قرار دارد. حدود زمانی تزریق واکسن از اواخر تیر یا اوایل مرداد ماه سال جاری اعلام خواهد شد.

سپس بین مراکزی که در نزدیکی افراد استقرار دارد و فرد هماهنگی های لازم انجام شده و تاریخ و ساعت دقیق مراجعه برای دریافت واکسن کرونا به هر شخص اعلام می شود.

پس از دریافت دوز اول واکسن کرونا، پیامکی مبنی بر اینکه شما دوز اول را دریافت کردید چنانچه با عوارضی رو به رو شدید با شماره مشخصی تماس بگیرید ارسال خواهد شد. پس از آن نیز تاریخ تزریق دوز دوم مشخص خواهد شد. فرد پس از دریافت دوز دوم پیامکی را دریافت می کند که متن آن به این صورت است که شخص می بایست برای صدور کارت واکسیناسیون به کجا مراجعه کند.

تا روز سوم اردیبهشت ماه تعداد ۷۱۸ هزار و ۵۱۰ دُز واکسن در دو مرحله اول و دوم تزریق شده است. که این آمار مربوط به واکسن های اسپوتنیک وی ساخت روسیه، واکسن‌ سینوفارم ساخت چین، واکسن کوواکسین ساخت هند و واکسن آسترازنکا ساخت کره می باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.