اطلاع رسانی های پیامکی درباره واکسن کرونا از هفته آینده به سرپرستان خانوار ارسال می شود

به گفته رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، افرادی که در سامانه سیب پرونده الکترونیک سلامت دریافت نکرده اند، به مراکز بهداشت محله خود مراجعه کنند. به نقل از دکتر جعفر صادق تبریزی پیام هایی که مبنی بر خرید و ثبت نام واکسن کرونا در شبکه های مجازی منتشر می شود جعلی است و شیطنتی از طرف سواستفاده گران می باشد. نام کاربری و کد ورود سامانه سیب تنها در اختیار پزشکان، مراقبین سلامت و بهورزان است که برای تکمیل پرونده پزشکی افراد از آن استفاده می کنند. همراه چیکاو باشید.

به گفته وی بررسی ها برای شناسایی عاملان این اتفاق در حال انجام است.

به گفته دکتر تبریزی تاکنون 85 درصد افراد در سامانه سیب پرونده الکترونیک سلامت اخذ کرده اند و برای غربالگری های تلفنی با آنها تماس حاصل شده است. سایر افراد که در حال حاضر در این سامانه پرونده ندارند می توانند به خانه بهداشت محله خود مراجعه کرده و در آنجا تشکیل پرونده سلامت دهند. برای تشکیل پرونده تنها کارت ملی کافی است. چنانچه افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای هستند، برای ثبت دقیق تر اطلاعات پرونده و مدارک پزشکی خود را هنگام مراجعه به خانه بهداشت به همراه داشته باشند.

از هفته آینده اطلاع رسانی پیامکی با نام و آدرس وزارت بهداشت برای سرپرستان خانوار انجام می شود. انا افرادی که در سامانه الکترونیک سلامت ثبت نام کرده اند می بایست منتظر تماس بهورز خود برای اعلام تاریخ تزریق واکسن کرونا باشند.

به گفته دکتر تبریزی فراخوان ها و اطلاعیه ها برای تزریق واکسن کرونا به گروه های سنی مختلف، از طریق رسانه های جمعی به خصوص صداوسیما منتشر خواهد شد. پس از آن با تماس تلفنی از بهورز یا مراقب سلامت سایر هماهنگی ها انجام می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.