حجم زیادی از واکسن های کرونای ایرانی از شهریور ماه روانه بازار می شوند

به نقل از عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا از شهریور ماه که واکسن های داخلی کرونا عرضه می شوند، بحران ها برطرف خواهند شد. این واکسن ها قرار است با حجم زیادی از شهریور ماه عرضه شوند. همراه چیکاو باشید.

به نقل از دکتر مصطفی قانعی، از اواخر خرداد ماه به تدریج واکسن های داخلی کرونا عرضه می شوند و این روند به مرور زمان شتاب بیشتری می گیرد.

پیش تر نیز گفتیم که در اردیبهشت ماه شاهد گشایش خوبی در زمینه واکسن کرونا هستیم و خبر از اتمام فاز اول واکسیناسیون را داده بودیم. روند تولید واکسن های داخلی در حال طی شدن است و تاکنون چهار مجموعه موفق به کسب مجوز ورود به کارآزمایی بالینی شده اند. این گروه ها در حال تلاشند تا واکسن های ایمن و با کیفیتی را برای هم وطنان ارائه کنند.

در حال حاضر چهار مجموعه داخلی در حال کار کردن در زمینه تولید واکسن کرونا می باشد. این چهار مجموعه شامل ستاد اجرایی فرمان امام، موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، وزارت دفاع و انتستیتو پاستور می باشند.

پیش از این در چیکاو خواندیم که انتستیتو پاستور با همکاری کوبا در حال آزمایش بر روی واکسن کرونای ایرانی- کوبایی می باشد. این واکسن که پاستور نام دارد در کوبا فاز اول و دوم انسانی را با موفقيت پشت سر گذاشته و فاز سوم آن نیز به زودی در این کشور آغاز خواهد شد و پس از آن این مرحله در ایران نیز انجام می شود. 

همچنین تولید واکسن کرونای گامالیا با همکاری یک شرکت روسی در حال انجام می باشد. گفته می شود که واکسن مشترک استرالیایی نیز در مرحله تولید قرار گرفته است. 

ستاد اجرایی فرمان امام در حال انجام آزمایش های مرحله دوم تست انسانی واکسن کوو ایران برکت است. این واکسن به زودی وارد فاز سوم می شود. 

همچنین واکسن کرونا ایرانی دیگر با نام رازی کووپارس در حال طی کردن مرحله اول تست بالینی است که به زودی و با کسب مجوز های لازم وارد مرحله دوم خواهد شد. 

وی در ادامه صحبت های خود ابراز امیدواری کرد که تا مهر ماه امسال چهار مجموعه دیگر هم مجوز کمیته اخلاق در پژوهش‌های پزشکی را کسب کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.