واکسن کرونای ایرانی اُسوید 19 معرفی شد

واکسن ایرانی کرونای اُسوید١٩ امروز در مراسمی با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور رونمایی شد. همراه چیکاو باشید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، این واکسن کرونای جدید تولید داخل که هم اکنون در مرحله آزمایش حیوانی است، نتیجه همکاری دو شرکت داروسازی اُسوه و شرکت پایافن یاخته می باشد. در همین راستا نیز، در شرکت داروسازی اسوه خط ویال تزریقی استریل برای تولید واکسن به بهره برداری رسیده است تا با اولویت تولید واکسن‌های ایرانی کرونا به زودی شرایط به حالت کنترل شده ای برسد.

هومن کاغذیان، مدیرعامل یکی از شرکت‌های دانش بنیان و شتابدهنده‌های حوزه زیست فناوری، در نشست خبری مربوط به خط ویال تزریقی استریل برای تولید واکسن، با اشاره به اینکه هدف این شتاب‌دهنده استقرار زیست بوم فناوری‌های زیستی می باشد افزود که در ایران شتاب‌دهنده در زمینه زیست فناوری مسئله جدیدی است که از 4 سال پیش تاکنون راه اندازی شده است. ناگفته نماند که این موضوع در جهان نیز جدید می باشد.

کاغذیان توضیح داد که در زمینه تولید واکسن این شرکت دانش بنیان از سال پیش تاکنون تحقیقاتی را انجام داده است و در حال حاضر موفق به تولید واکسن اُسوید١٩ بر اساس پلتفرم ویروس کشته شده اند. این واکس در حال حاضر در مرحله تست حیوانی بر روی میمون ها و موش ها می باشد.

وی در ادامه افزود که این واکسن تا آخر بهار موفق به کسب مجوز ورود به مرحله آزمایش انسانی توسط سازمان غذا و دارو خواهد شد.

کاغذیان در ادامه افزود که واکسن  اُسوید١٩ در ابتدا به افراد با سنین بالای 15 سال تزریق می شود اما مطالعه برای همه سنین در دستور کار این شرکت دانش بنیان قرار دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.