مجوز کارآزمایی بالینی فاز سه واکسن کرونای ایرانی – کوبایی صادر شد

به نقل از سخنگوی سازمان غذا و دارو: مجوز آزمایش بالینی فاز ۳ واکسن ایرانی – کوبایی ” سوبِرانا” صادر شد. همراه چیکاو باشید.

همچنین براساس گزارش منتشر شده در پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دکتر جهان پور طی صحبت های خود افزود که، کارآزمایی بالینی واکسن ” سوبِرانا”،فاز سوم از یک ماه پیش در کوبا آغاز شده است. بر همین اساس،تاکنون حدود 48 هزار نفر در کشور کوبا دوز اول واکسن سوبِرانا را دریافت کرده اند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو در ادامه افزود که، این واکسن به عنوان اولین واکسن کرونا خواهد بود که با انتقال دانش فنی و فناوری،در کشور ایران به مرحله تولید خواهد رسید. اثربخشی منحصر به فرد این واکسن در مرحله اول و دوم مطالعات بالینی دیده شده، و همین موضوع بسیار نوید بخش است.

واکسن سوبِرانا حاصل تلاش مشترک انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای (Finlay) کوبا است که قرار است به مرحله تولید برسد. بر همین اساس مجوز کارآزمایی بالینی فاز ۳ واکسن کرونا پاستور صادر شد.

پیش از این نیز، سخنگوی ستاد ملی کرونا اعلام کرده بود که اخبار خوبی در زمینه واکسن کرونا در راه است. در همین راستا واکسن های تولید داخل برکت، رازی و پاستور در مراحل خوبی هستند. همچنین برای وارد کردن واکسن های خارجی نیز، درخواست های مختلفی ارسال شده است. به گفته وی، اردیبهشت ماه شاهد گشایش خوبی در زمینه واکسن کرونا خواهیم بود.

معاون درمان وزیر بهداشت نیز خبر از شروع روند واکسیناسیون ضد کرونا از خرداد ماه 1400 را داده بود. وی پیش از این گفته بود که: هماهنگی های لازم برای انجام واکسیناسیون در حال انجام می باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.