سخنگوی ستاد ملی کرونا: خبرهای خوبی از واکسن کرونا در راه است

سخنگوی ستاد ملی کرونا اعلام کرد که در اردیبهشت ماه شاهد گشایش خوبی در زمینه واکسن کرونا تولید داخل و واکسن خارجی هستیم. به گفته وی،  واکسن‌های برکت، رازی و پاستور در مراحل خوبی هستند. همراه چیکاو باشید.

وی درباره خرید واکسن افزود که، به کشور های مختلف درخواست خرید واکسن ارسال کردیم. تاکنون برای خرید واکسن اسپوتنیک روسیه، حدود 2 میلیون قرارداد بستیم که در عمل 420 هزار واکسن روسی وارد شد. در زمینه خرید از سبد کواکس، ۱۶ میلیون و هشتصد هزار دز خریداری کردیم، که شرکت های تامین کننده بدعهدی کردند.

آقای رئیسی درباره اتمام فاز یک با 2 تا 3 هفته تاخیر افزود که قرار بود تا پایان سال یک میلیون سیصد هزار نفر از افراد آسیب پذیر را واکسینه کنیم اما به دلیل بدعهدی طرف های قرارداد این امر با 2 الی 3 هفته تاخیر انجام شده و بدین ترتیب فاز یک واکسیناسیون تا اواخر فروردین ماه به پایان می رسد.

وی در ادامه افزود که انستیتو پاستور تا اواخر اردیبهشت امکان تولید میزان قابل توجهی واکسن را دارد و بنیاد برکت هم قول داده تا خرداد ماه واکسن را در اختیار ما قرار دهد. بنابراین وضعیت تولید واکسن های کرونای داخلی برکت، رازی و پاستور در مراحل خوبی هستند.

همچنین وی در ادامه افزود که وضعیت برخی از شهر ها با بالا رفتن بیش از حد شاخص در حالت فوق قرمز می باشند. همچنین هم اکنون وضعیت 63 شهر از شاخص های قرمز فراتر رفته است.

رئیسی درباره تمدید محدودیت ها تا پایان هفته آینده این گونه توضیح داد که در حال حاضر به اجرای دقیق شیوه نامه‌ها و اعمال محدودیت ها برای کنترل وضعیت نیازمندیم. تا زمانی که در وضعیت قرمز قرار داریم می بایست شیوه نامه ها به خوبی رعایت شوند و محدودیت ها ادامه داشته باشند.

وی در ادامه صحبت های خود توضیح داد که به دلیل تعطیل نبودن کارگاه ها و بخش صنعت و تولید، برای انجام گردش های مالی بانک ها باز می باشند. در بخش ادارات دولتی تاکید داریم که در صورت امکان ادارات تعطیل شوند در غیر این صورت، یک سوم کارکنان امکان فعالیت دارند. البته این اختیارات و تصمیم گیری نهایی به عهده مدیر دستگاه ها می باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.