واکسیناسیون ضد کرونا از خرداد ماه آغاز می شود

به گفته معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از خرداد ماه شاهد شروع روند واکسیناسیون ضد کرونا خواهیم بود. هم اکنون نیز برنامه ریزی های لازم در حال انجام است. همراه چیکاو باشید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،آقای دکتر قاسم جان‌بابایی در بازدید از مراکز درمانی کرونایی اردبیل عنوان کرد که واکسیناسیون ضد کرونای تولید داخلی از خرداد ماه سال جاری شروع خواهد شد. هماهنگی های لازم برای انجام واکسیناسیون در حال انجام است.

به گفته جان بابایی علاوه بر تولید داخلی واکسن، تامین واکسن خارجی نیز ادامه دارد. و هدف اصلی در حال حاضر این است که، اقدامات جدی در راستای پیشگیری از این بیماری انجام شود. اهتمام جدی کنترل وضعیت در گذر زمان نقش اساسی خواهد داشت.

وی در ادامه صحبت های خود افزود که برنامه و اولویت اصلی ما انجام واکسیناسیون کادر درمان است تا بتوانیم شرایط ایمنی را برای آنان فراهم کنیم.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه تصریح کرد که در اردبیل مشخص شده است که یکی از دلایل اصلی ابتلای خوشه ای به ویروس کرونا دورهمی‌ها و مراسمات عروسی و دید و بازدید‌های نوروزی می باشد.

به گفته وی افراد مسن در موج جدید کرونا بیشتر درگیر شده اند و اگر هر چه سریع تر مردم استان همکاری های لازم را انجام ندهند، شرایط استان بحرانی و نامطلوب خواهد بود.

همچنین سخنگوی ستاد ملی کرونا اعلام کرده بود که قرار است 400 دز واکسن کرونا چینی وارد شود.

دکتر علیرضا رئیسی در همین راستا افزود که مرحله اول واکسیناسیون تا هفته اول اردیبهشت به پایان می‌رسد و مرحله دوم در اردیبهشت آغاز خواهد شد. مرحله دوم شامل گروه های سنی متفاوتی می باشد. همچنین در این مرحله تعداد 8.3 میلیون نفر واکسینه می شوند.

به گفته ستاد ملی مبارزه با کرونا تا اواخر تیر ماه 15 میلیون نفر واکسینه خواهند شد که این گروه افراد بین 18 تا 64 میلیون نفر را در بر می گیرد. این افراد دارای ببماری های زمینه ای بوده و پیش بینی می شود که مرحله دوم تا پایان تیر ماه سال جاری به طول بینجامد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.