مرحله دوم تست انسانی واکسن رازی کووپارس در خرداد 1400 آغاز می شود

به نقل از معاون تحقیقات و فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، مرحله دوم تست انسانی واکسن رازی کووپارس از خرداد 1400 آغاز می شود. همراه چیکاو باشید.

دکتر محمدحسن فلاح مهرآبادی افزود، امروز نفر آخر که 133 امین نفر داوطلب فاز اول بود، واکسن دریافت کرد. همچنین تا کنون به 54 نفر از متقاضیان نوبت دوم واکسن تزریق شده است.

معاون تحقیقات و فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در رابطه با وضعیت جسمانی داوطلبان توضیح داد که، در شرایط خوبی به سر می برند و تاکنون عارضه خاصی در آنها مشاهده نشده است.

همچنین وی در ادامه افزود که این واکسن از جمله بی خطر ترین پلتفرم های جهانی است و تاکنون عارضه خاصی در دریافت کنندگان آن دیده نشده است.

واکسن رازی کووپارس موسسه رازی که نخستین واکسن تزریقی- استنشاقی پروتئین نوترکیب کرونا است، دومین واکسن ایرانی است که از تاریخ 10 اسفند 1399، به داوطلبان تزریق شده است. همچنین این واکسن در 20 بهمن 1399 مطابق با دستورالعمل سازمان جهانی بهداشت تولید و در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی واقع در کرج رونمایی شد.

این موسسه کار خود را از اسفند ماه سال 1398 بر روی واکسن پروتئینی نوترکیب آغاز کرد. لازم به ذکر است که این نوع واکسن، از ایمن ترین واکسن هاست.

طراحی واکسن رازی کووپارس، از اسفند 1398 آغاز شد و تا پایان فروردین 1399 مرحله طراحی آن به پایان رسید. از آن پس در اردیبهشت دُزسنجی و فرمولاسیون انجام گرفت و از خرداد ماه 1399، آزمایش این واکسن روی ۵۰۰ حیوان آغاز شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.