80 درصد کادر درمان کشور تا کنون واکسینه شدند

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن بازدید از بیمارستان واسعی سبزوار در زمینه کرونا اعلام کرده است که، واکسیناسیون کرونا در کشور در حال انجام می باشد و فعالان بخش مراقبت‌ های ویژه مبتلایان به این ویروس در اولویت قرار دارند. همراه چیکاو باشید.

همچنین به نقل از دکتر مریم حضرتی، واکسیناسیون سایر افرادی که در گروه های پر خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار می گیرند، مرحله به مرحله بر اساس پروتکل های اعلام شده توسط وزارت بهداشت در حال انجام می باشد. دکتر حضرتی در ادامه افزود که، با وجود اینکه وضعیت کشور در حال کنترل است ما ممکن است افزایش سفر‌های نوروزی، دید و بازدید‌ها و کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب شروع موج چهارم کرونا شود. بنابراین این دغدغه وجود دارد که استان‌ها و شهرستان‌های کشور وارد موج چهارم ویروس کرونا شوند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه خطر ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا وجود دارد گفته است که: ما هم با برنامه ریزی لازم و رهگیری در حال مدیریت شرایط هستیم.

در ادامه نیز دکتر مسلم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، افزود، به منظور کنترل و مدیریت شرایط ویروس کرونای جهش یافته این مرکز درمانی به طور ویژه به بیماران کرونایی اختصاص دارد.

از دیگر برنامه‌های معاون پرستاری وزارت بهداشت در سبزوار می توان به بازدید از اورژانس در حال ساخت بیمارستان واسعی و بازدید از بیماران و نحوه درمان بیماران کرونایی و بازدید از بیمارستان حشمتیه اشاره کرد.

همچنین ۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار می باشند که ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیت نیم میلیون نفری شهرستان‌های سبزوار، جوین، داورزن، جغتای، ششتمد و خوشاب در غرب خراسان رضوی را فراهم می کنند.

 

منبع irinn
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.