شمار مبتلایان جهانی ویروس کرونا به بیش از  124 میلیون نفر رسید

به نقل از گزارشات منتشر شده در مراکز رسمی، شمار مبتلایان ویروس همه گیر کرونا در جهان از مرز 124 میلیون نفر گذر کرد. این آمار تا روز دوشنبه 124 میلیون و 41 هزار نفر گزارش شده است. به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، شمار مرگ و میر های جهانی بر اثر ویروس کرونا به 2 میلیون و 730 هزار و 68 نفر رسیده است. همراه چیکاو باشید.

بر اساس آمار های منتشر شده در این گزارش، آمریکا که دارای بیشترین آمار بیماران کرونایی می باشد، در 24 ساعت گذشته دارای ۳۹ هزار و ۵۰۵ نفر  مبتلای جدید بوده و ۴۵۵ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. در ادامه گزارش، شمار بهبود یافتگان بیماران کرونایی در آمریکا، ۲۲ میلیون و ۷۵۴ هزار نفر اعلام شده است. 

به نقل از وبسایت worldometers، بعد از کشور آمریکا، کشور های برزیل، هند، روسیه، انگلیس و فرانسه به ترتیب دارای بیشترین مبتلایان کووید 19 می باشند. 

افزایش مبتلایان به این ویروس و شمار مرگ و میر ها در آمریکا در شرایطی در حال افزایش است که دولت بایدن در تلاش است تا سوء مدیریت دولتی قبلی ، دولت دونالد ترامپ، را کنترل کند. گفته می شود که شرایط اقتصادی آمریکا در بحران قرار گرفته است. 

رئیس جمهور جدید آمریکا، جو بایدن، اولین اولویت خود را مهار ویروس کرونا اعلام کرده است، همچنین تا کنون بیش از نیمی از 25 فرمان اجرایی که امضا کرده، در زمینه ویروس کرونا بوده است. 

با وجود اینکه بیشترین توزیع واکسن کرونا در کشور آمریکا انجام گرفته است، اما هنوز هم شمار مبتلایان این کشور به ویروس کرونا در روند صعودی می باشد. گفتی است که، در حالی که جهان با کمبود واکسن کرونا مواجه است، آمریکا مقدار زیادی دوز واکسن کرونا بیش از نیاز خود را ذخیره کرده است.

منبع irinn
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.