وزارت بهداشت ایمنی اولین واکسن کرونای ایرانی و اثربخشی 90 درصدی آن را تایید کرد

وزارت بهداشت اثربخشی 90 درصدی اولین واکسن کرونای ایرانی در مرحله ابتدایی را تایید کرد بنابراین فاز دوم و سوم واکسن «کوو ایران برکت» شروع شد. همراه چیکاو باشید.

اولین مرحله مطالعات بالینی واکسن کرونای ایرانی، در تاریخ نهم دی ماه سال 1399 بر روی 56 داوطلب انجام شد. 56 داوطلب واکسن کرونای ایرانی در سنین 18 تا 50 سال بودند که سه دوز دریافت کردند و پس از آزمایشات انجام شده روی آنها، اثربخشی این واکسن 90 درصد برآورد شد.

بر اساس گزارشات منتشر شده در شبکه خبر، واکسن کرونای ایرانی با اخذ مجوز کمیته اخلاق وزارت بهداشت، فاز دوم و سوم خود را آغاز کرد. در اصل فاز دوم و سوم به صورت تلفیقی انجام می‌گیرد؛ به این صورت که بعد از اتمام فاز دوم در اردیبهشت ماه سال آینده، فاز سوم مطالعه آغاز خواهد شد.

داوطلبان فاز دوم 600 نفر و داوطلبان فاز سوم واکسن کرونای ایرانی 20 هزار نفر از 6 شهر مختلف می باشند. رنج سنی افراد برای تزریق در فاز دوم و سوم 18 تا 50 و 50 تا 75 سال است.

به نقل از ستاد اجرایی فرمان امام در مراسم آغاز فاز دوم و سوم واکسن کووایران، ظرفیت تولید 3 میلیون دوز واکسن کرونا در کشور فراهم شده است. محمد مخبر می گوید که امروز این ظرفیت فراهم شده است اما تا خرداد ماه سال آینده، ظرفیت تولید  12 تا 15 میلیون دوز واکسن کرونا را فراهم خواهیم کرد.

قبل از این، رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا نیز اعلام کرده بود که  واکسیناسیون عمومی کرونا در ایران از اسفندماه ۱۴۰۰ آغاز می‌شود. با این حال مخبر اعلام کرده است که تا خرداد 1400، به تولید انبوه واکسن در این نهاد، واکسیناسیون عمومی آغاز خواهد شد.

منبع irinn
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.