سرقت اطلاعات واکسن کرونای اروپایی توسط هکر های چینی و روس

به نقل از رویترز، حملات سایبری هکر های چینی و روسی به آژانس دارویی اروپا به منظور سرقت اطلاعات مربوط به واکسن کرونای اروپایی بوده است. همراه چیکاو باشید.
رویترز به نقل از روزنامه آلمانی De Volkskrant، می گوید که در ماه دسامبر هکر های چینی و روسی حمله های سایبری وسیعی به آژانس دارویی اروپا برای سرقت اطلاعات مربوط به واکسن انجام داده اند و توانسته اند به اسناد و اطلاعات مربوط به این واکسن دست یابند. به نظر می‌رسد که این اقدام هکر ها بسیار پیشرفته تر و وسیع تر از حد احتمال بوده است.
بر اساس این گزارش مشخص شده است که هکر های روس ماه ها به این اطلاعات و اسناد دسترسی داشته و لیست فروش واکسن فایزر را در اختیار داشته اند.
با توجه به اطلاعات منتشر شده، حملات سایبری هکر های چینی در نیمه اول سال 2020 بوده است یعنی زمانی که ویروس کرونا به تازگی در حال انتشار بود. هکر های روس بعد از هکر های چینی این حملات سایبری را انجام داده اند.
گرچه آژانس دارویی اروپا در ماه دسامبر از این حملات سایبری مطلع شد اما اسمی از هکر ها گفته نشد. با وجود این که کشور های چین و روسیه مسئولیت این حملات را نپذیرفته اند و دخالت در آن را رد کرده اند اما آژانس دارویی اروپا اعلام کرده است که در حال انجام تحقیقات بیشتر می باشد اما اطلاعات بیشتری را منتشر نکرده است.

منبع reuters
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

1 نظر
  1. مسعودی می گوید

    یعنی هکر ها به راحتی تونستن نفوذ کنن به سازمان بهداشت اروپا. ای بابا