انواع روش های لیزر موهای زائد چیست +‌نکات مهم قبل از لیزر

رسانه چیکاو – این روزها با توجه به نوع غذاها و اضافه شدن وعده های غذایی هورمونی، میزان رشد موهای زائد بسیار زیاد شده است و بسیاری از مردم در پی رفع این مشکل هستند. لیزر مو یکی از روش هایی است که مورد توجه بسیاری از عموم قرار گرفته و این روز ها محبوبیت بالایی در بین سایر روش های از بین بردن موهای زائد دارد. لیزر موهای زائد مثل دیگر تکنولوژی ها، انواع مختلفی دارد که شامل لیزر الکساندرایت ، لیزر دایود ، لیزر Ipl و لیزر ND YAG است.

تفاوت این روش های لیزر در گران بودن و ارزان بودن آن ها است. لیزر هایی که گرانتر هستند، اثرات بهتری نسبت به لیزر های ارزانتر دارند و همچنین عوارض آن ها کمتر می باشد. همچنین لیزر های گرانتر ماندگاری اثری که می گذارند نسبت به تکنولوژی های ارزان، بیشتر است.

اگر کمی دقت کرده باشید، تفاوت های قیمتی بسیاری در لیزر موهای زائد مشاهده می شود که این تفاوت قیمت عمده به دلیل استفاده از دستگاه های مختلف است. زمانی که قصد دارید برای درمان مو های زائد خود به کلینیک مراجعه کنید، حتما از نوع دستگاه مطمئن شوید.

به صورت معمول برای لیزر های مو های زائد 5 تا 6 جلسه درمان لازم است و در هر جلسه درمان، موها به تدریج کم و کمتر می شوند. برای ناحیه صورت، ماهی یک بار و برای ناحیه دست و پا به صورت معمول هر دو ماهی یک بار نیاز است به کلینیک لیزر مراجعه کنید.

لیزر مو های زائد | لیزر مو های بدن | دستگاه لیزر | عوارض - رسانه چیکاو

توصیه می شود که برای انجام درمان موهای زائد، حتما توسط متخصص و یا تحت نظر متخصص انجام شود تا از عوارض و مشکلات ناشی از لیزر پیشگیری شود و مشکلی بوجود نیاید. این نکته را در ذهن داشته باشید که  متخصصان در این زمینه عقیده دارند که هیچگاه به صورت دائمی موهای زائد برطرف نمی شود بلکه ریشه موها سست و نازک می شود و پس از درمان شاید در برخی قسمت های بدن چند ماهی و یا سالی یک بار نیاز به درمان مجدد باشد.

این نکته را در نظر داشته باشید که لیزر مو های زائد بهترین اثر را روی مو های زائد و درشت می گذارد. بنابراین هر چقدر مو نازک تر باشد اثری که دستگاه لیزر بر موهای زائد می گذارد، کمتر می شود.

آیا عوارض لیزر موهای زائد خطرناک است؟

لیزر موهای زائد اگر توسط متخصص و با دستگاه خوب انجام شود، جز کم خطر ترین و بهترین و موثر ترین روش های از بین بردن موهای زائد محسوب می شود. همچنین باید این نکته را در نظر داشت که قبل از لیزر مخصوصا در خانم ها باید آزمایش های هورمونی لازم انجام شود تا از عوارض و مشکلات هورمونی جلوگیری شود. 

بعضی از افراد نگران خطر ایجاد سرطان و مشکلات این چنینی هستند اما لیزر مو به دلیل عمق نفوذ 1 الی 2 میلیمتری به پوست، بر خلاف دستگاه های اشعه ایکس و سی تی اسکن، به نواحی داخلی بدن نمیرسد و اشعه لیزر از پوست رد نمی شود. به همین دلیل این گونه عوارض بسیار کم دیده شده است و تقریبا ایمن محسوب می شود.

به طور کلی لیزر مو های زائد یکی از بهترین روش هایی است که می تواند کیفیت زندگی را ارتقا دهد و هم اکنون جز محبوب ترین روش های لیزر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

1 نظر
  1. بخش تحریریه می گوید

    امتیاز بینندگان:4 ستاره