واکسن ویروس کرونا در حال آماده سازی است؛ پایان حکمرانی کرونا

رسانه چیکاو – با استناد به منابع اخبار جدید، ایالات متحده آمریکا و چین در تلاشند تا واکسن ویروس کرونا را تولید کنند و احتمالا در ماه آینده روانه بازار شود.
به اسناد به اخبار جدید شرکتی با نام Moderna Inc موفق به ساخت دارویی برای جلوگیری از ویروس کرونا شده است و قصد دارد تا آزمایشات بیشتری را روی آن انجام دهد. گفته ها حاکی از آن است که این کمپانی در ماساپوست قرار دارد و اولین نمونه های واکسن کرونا را تولید کرده است و در حال حاضر به موسسه ملی آلرژی و بیماری های واگیر ایالات متحده آمریکا در مریلند ارسال کرده است تا آزمایشات دیگری روی آن انجام شود. (علائم کرونا را بشناسید)

واکسن ویروس کرونا چه زمان در بازار قرار خواهد گرفت؟

اولین آزمایشاتی که برای تست میزان تاثیر این دارو قرار است انجام شود، از اواخر آوریل شروع شده و این تست روی 20 تا 25 داوطلب سالم انجام می شود و نتایج این آزمایش های تستی در ماه ژوئیه و اوت آشکار می شود. شرکت Monderna زمان و انرژی زیادی را صرف کرده است تا بتواند واکسن این ویروس جدید را تولید کند، لذا آزمایشاتی که قرار است انجام شود از اهمیت بالایی برخوردار است. متخصصین ادعا کرده اند که ورود به فاز یک این آزمایش ها طی سه ماه بدون تردید بسیار سریع انجام شده است.

با این حال گفته شده حتی در صورتی که واکسن آزمایش های خود را با موفقیت پشت سر بگذارد، ممکن است واکسن ویروس کرونا تا سال آینده روانه بازار نشود. همچنین متخصصان افزودند که ویروس کرونا ممکن است در فصل گرما تا حدی کنترل می شود و همراه با آنفولانزا در فصل زمستان بازگردد. بنابراین جتی اگر واکسن کرونا در سال آینده ساخته شود و روانه بازار شود می تواند برای فصل های آتی مفید واقع گردد گرچه امیدواریم تا هرچه سریع تر واکسن آن روانه بازار شود.

سفیر چین در روسیه اعلام کرده است که کشور چین واکسنی برای درمان کرونا تولید کرده است که با نام COVID-19 ارائه ارائه خواهد شد.
چینی اعلام کرده اند که واکسن ویروس کرونا آزمایش های اولیه خود را با موفقیت پشت سر گذاشته است اما هنوز بایستی آزمایش های بیشتری روی آن انجام شود. متخصصان چینی گفته اند که اولین نمونه های این واکسن در اواخر ماه آوریل آماده می شود. آن ها رعایت نکات لازم و استفاده از تهویه مناسب برای شرکتهایی که فعالیت خود را از سر گرفته اند الزامی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظرات
  1. احسان می گوید

    عالیییی

  2. آرزو می گوید

    چقدر عالی. خبر خیلی خوبیه