شبکه اجتماعی نزدیکا (Nazdika)؛ برنامه ای برای جایگزینی اینستاگرام

رسانه چیکاوشبکه های اجتماعی این روزها به بخش جدانشدنی زندگی ما تبدیل شده است. هر کدام از این  شبکه های اجتماعی از ویژگی های خاصی برخوردارند که باعث شده تا هر کدام از ما اط طیفی از این شبکه های اجتماعی استفاده کنیم. در این مطلب نیز قصد داریم تا یکی از اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی پر مخاطب ایرانی را به شما معرفی کنیم که از ویژگی های خاصی برخوردار است. با معرفی و نقد و بررسی برنامه نزدیکا همراه رسانه چیکاو باشید.

حتما شما از شبکه اجتماعی اینستاگرام استفاده می کنید. برنامه اجتماعی نزدیکا در واقع نمونه مشابه و ارانی اینستاگرام است که امكاناتي را مشابه با اینستاگرام در اختیار ما قرار میدهد. با فرض اینکه اگر اینستاگرام فیلتر شود، نزدیکا می تواند بهترین جایگزین ایرانی برای اینستاگرام باشد که خوشبختانه تاکنون توانسته در این امر موفق باشد.

رابط کاربری نزدیکا

برنامه نزدیکه همانند سایر برنامه ها سیر تغییر رابط کاربری خود را طی کرده و در حال حاضر به طراحی اختصاصی خود رسیده است. گرچه نزدیکا از ویژگی های خاصی متفاوت تر از اینستاگرام بهره می برد اما کماکان سازنده برای نمایش ویدیو ها در صفحه سرچ و در بعضی از قسمت ها از طراحی مشابه اینستاگرام استفاده کرده است. این امر نشان می دهد که سازندگان نزدیکا به خوبی به طراحی عالی و سبک نمایش فیلم ها در اینستاگرام واقفند و به نظر می رسد در حال حاضر قصد ندارند که در طراحی این بخش مانور دهند. در برنامه نزدیکا در نوار پایینی منویی مشابه با منوی اینستاگرام دیده می شود که می تونست با کمی تغییرات از شباهت آن با نسخه خارجی کاست.

سایر بخش ها مانند صفحه خانه یا همان حساب کاربری که در قسمت سمت نوار پایینی برنامه آیکن آن مشاهده می شود، گرچه شباهت هایی با اینستاگرام دارند اما نزدیکا با تغییرات جزئی سعی کرده تا احساس شباهت را در مخاطب نابود کند. به عنوان مثال در بخش حساب کاربری، نزدیکا، در طراحی جدید خود عکس پروفایل را بزرگ و سایر جزئیات و پست ها را با اسکرول به پایین می توان مشاهده کرد.

سازنده در ابتدای ورود به نزدیکا اقدام به ایجاد راهنمای ویدیویی کرده که شما را با اپلیکیشن نزدیکا و محیط آن آشنا می کند. هرچند کار با آن بسیار ساده بوده و نیاز به  آموزش خاصی ندارد. از جمله نکاتی که باید در نظر داشته باشید عمومی بودن اکانت های ایجاد شده به صورت پیش فرض است.

کمی متفاوت تر از اینستاگرام، نزدیکا اقدام به ایجاد فروشگاه و یک رسی مسابقات در برنامه کرده است که توانسته این برنامه ایرانی را تفاوت تر جلوه دهد.

جمع بندی

اپلیکیشن نزدیکا شبکه اجتماعی ایرانی است که می توان آن را مونه خارجی اینستاگرام دانست. این برنامه با در دسترس قرار دادن امکانات ویژه ای توانسته به یکی از برترین اپ های شبکه های اجتماعی ایرانی تبدیل شود و امید است که به زودی شاهد همه گیر شدن  این شبکه اجتماعی ایرانی در داخل کشور باشیم.

شما می توانید آخرین نسخه برنامه نزدیکا را از طریق باکس دانلود زیر دریافت کنید.

نزدیکا

قیمت: رایگان

سازنده: آدران

سیستم عامل: اندروید

حجم: 16 مگابایت

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.