چرا کبد من چرب شده است؟ علل های کبد چرب + راه های درمان آن

چیکاو – کبد چرب یا به عبارت صحیح تر کبدچرب غیر الکلی، بیماری کبدی است که نتیجه تجمع چربی در کبد است که دلیل آن خوردن الکل نیست. کبد چرب بیماری شایعی است که در ارتباط نزدیک با مقاومت انسولینی که سهم مهمی درمقابل کاهش وزن دارد. بیشتر مردم از ابتلا به کبدچرب مطلع نیستند. اگر چربی شکم شما زیاد باشد، در از بین بردن آن مشکل خواهید داشت و اگر به صورت مرتب نوشیدنی های گاز دار و یا غذاهای پر شکر و پر کربوهيدرات مصرف می کنید، احتمال ابتلا به کبدچرب در بدن شما وجود دارد. کبد در متابولیسم ها نقش مهمی دارد اگر چه به عنوان عضو سم زدا در نظر گرفته می‌شود. اما زمانی که در بدن شما التهاب و یا آسیب ایجاد می شود، کبد شما عضوی است که ترکیبات مهم را فیلتر کرده و از بين می‌ برد پس در صورت تغذیه نامناسب مثلا در هنگام استفاده از غذاهای فرآورده شده با مواد شیمیایی غیرطبیعی، بدن دچار التهاب می شود.

شما نمی توانید اثر متابولیکی غذاهای نامناسب را از بین ببرید که نتیجه آن کبد چرب است. در صورتی که کبدچرب در سال های اولیه بروز نکند،پیشرف آن در سال های کودکی و بزرگسالی خواهد بود که این وضعیت NASH نام دارد استئاتوهپاتیت غیر الکی و منجر به زخم شدن و ایجاد سیروز کبدی می شود که این وضعیت غیر قابل جبران است. کبد چرب مشکلی است که با خوردن و آشامیدن نادرست، رخ می دهد و اگر جلو آن گرفته شود، شرایطی است که با خوردن صحیح قابل جبران است.

چگونه کبد چرب می شود؟

کبدچرب زمانی ایجاد می‌شود که کبد مواد مغذی را از غذایتان برداشته و از طریق پروسه ای با نام de novo lipogenesis چربی تولید می‌کند که معنای آن ساختن چربی با چیز های جدید است. کربوهيدرات ها و شکر، کیک، شیرینی‌ و شکلات، کربوهیدرات های نشاسه دار مانند پاستا، نان و مافین، در بدن به شکر تبدیل شده و باعث تجمع چربی در کبد می شوند.
افزایش وزن منجر به ایجاد کبدچرب می‌شود که باعث التهاب شده و منجر به مقاومت انسولینی می‌شود و چربی ذخیره شده در بدن باعث آسیب و التهاب می شود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.