حقایقی عجیب و باورنکردنی در مورد سیگار و افراد سیگاری

چیکاو – در این پست قصد داریم شما را با حقایقی جالب و شگفت انگیز درباره سیگار و دخانیات و افراد سیگاری آشنا سازيم که شاید در تغییر دیدگاهتان نسبت به آن مؤثر باشد؛ در ادامه مطالب با ما همراه باشید.


1) افراد سیگاری به طور متوسط 10 سال کمتر از افراد غیر سیگاری زندگی می کنند و بنابراين عمر آنها کوتاه تر از افراد عادی است.
2) سيگار در رتبه اول مرگ های «قابل‌ پیشگیری» در جهان قرار دارد.
3) آمار مرگ در اثر سیگار کشیدن بیشتر از مرگ های ناشی از ایدز، تصادف موتور سیکلت، خودکشی، سو مصرف مواد و قتل در جهان است.
4) میزان نیکوتین موجود در سیگارها هر ساله افزایش می یابد، به طوری که برخی از برند ها بیش از 11 % نیکوتین بیشتر در سیگارهای تولیدی خود استفاده می کنند.
5)تنباکوی سیگار هرساله 480 هزار مرگ را در کشور آمریکا رقم می‌زند.
6) افراد سیگاری به طور میانگین 3 برابر بیشتر از مردم عادی در معرض خطر مرگ بر اثر بیماری های قلبی ناشی از استعمال سیگار هستند.
7) فرزندان افراد سیگاری 15 برابر بیش از فرزندان افراد غیر سیگاری به سمت مصرف مواد مخدر گرایش دارند و خطر اعتیاد در این افراد بیشتر از سایر افراد است.
8) کشور چین به تنهایی 300 میلیون نفر از سیگاری های جهان را در خود جای داده است. چینی ها در هر سال یک تریلیون (هزار میلیارد) و هفت صد میلیون سیگار استعمال می کنند. به عبارت دیگر در کشور چین در هر دقیقه 3 میلیون نخ سیگار استعمال می شود.
9) از هر یک نفر که در اثر مصرف سیگار جان خود را از دست می دهد، 20 نفر دیگر از بیماری های مربوط به دود سیگار رنج می‌برند. بنابراین این افراد بجز خود به خانواده و دوستان خود نیز آسیب می‌رسانند.
10) در هر روز 2 هزار نفر به یک سیگاری حرفه ای تبدیل‌ می شوند.

1 نظر
  1. شاهین می گوید

    من که همیشه سیگار می کشم و خیلی هم خوب و آرامبخشه و گاهی وقتا که زیاد میکشم همه چیز رو رنگی و چهارتایی می بینم خخخخخ
    از نظر من افراد سیگاری افرادی لاکچری،باهوش وجذاب هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.