معرفی و نقد و بررسی سریال هیولا با بازی مهران مدیری و فرهاد اصلانی

چیکاو – سریال هیولا داستان یک معلمی شیمی با بازی فرهاد اصلانی است که بر اساس منش خانوادگی اش سعی بر سالم زنگی کردن و پایبند بودن به شرافت دارد. اما همه چیز بر خلاف میل وی پیش می رود و اعضای خانواده اش آرمانهای وی را زیر سوال می برند و مسیر زندگی او در حال عوض شدن است. زمانی که مهران مدیری ساخت فیلم هیولا را اعلام کرد ذهن اغلب طرفداران این فیلم ساز به سمت سینما خانگی رفت ؛سریال هایی مثل قهوه تلخ که به حال خود رها شده بودند یا به حدی سطح کیفی آنها ناامید کننده بود که اسم خوش مهران مدیری از آنها حذف شود.

اما این بار ماجرا کمی متفاوت بود چرا که اعلام شد پیمان قاسم خانی نیز به عنوان سرپرست نویسندگان قرار است با مهران مدیری همکاری کند. و این ب معنی همکاری مشترک مهران مدیری و پیمان قاسم خانی است. این خیر طرفداران این دونفر را به یاد فیلم هایی مثل شب های برره و مردهزارچهره انداحت و این بار همه منتظر ماندند تا ببینند ایا نتیجه همکاری مدیری و قاسم خانی درسریال هیولا مثل قبل می شود یا خیر؟! مدیری بر خلاف سالهای گذشته که همیشه از سیامک انصاری به عنوان نقش اصلی فیلم های و سریال های خودش استفاده می کرد اینار تصمیم گرفت تا از فرهاد اصلانی به عنوان نقش اصلی استفاده کند. این تصمیم غیرمنتظره بود زیرا فرهاد اصلانی بسیار کم نقش کمدی بازی کرده است و همین موضوع به کنجکاوی طرفداران اضافه کرد.

سریال هیولا | چیکاو

گذری بر داستان سریال هیولا:

این سریال درباره خانواده شرافت است. خانواده شرافت با قدمت بیش از یک قرن همیشه ب درستکاری شناخته شده اند؛و به همین دلیل نتوانستند ثروت زیادی به دست آورند. اقای شرافت که نسل جدید خانواده شرافت است معلم دبیرستان است و با اتفاقاتی روبرو شده است که باعث می شود شرافتش زیر سوال برود؛و رفته رفته به فردی بی توجه به اصول اخلاقی تبدیل می شود.

 

نقد سریال هیولا:

مهران مدیری نسبت به دهه های گذشته آشکارا تغییرات زیادی کرده است. مدیری یکی از قدیمی ترین فیلم سازهای ایران است. وی سالها پیش گفته بود که دوست دارد در عرصه فیلم درام کار کند ولی به دلیل پیشواز گسترده مردم از کارهای کمدی از ساخت فیلم درام منصرف شد.اما چند سالی می شود که مدیری به خواسته اش برای ساخت فیلم درام رسیده است و نگاه جدی تری به مسائل اجتماعی و دغدغه های مردم دارد. سریال هیولا با قلب طنز وگاه تلخ می خواهد بررسی کند که در شرایط بد اجتماعی و اقتصادی چگونه حفظ شرف برای مرد روز به روز سخت تر می شود بنابراین در سریال نمونه هایی از فساد های درون ایران را نشان می دهد.بنابراین سریال ایده خوبی دارد و مطابق با دغدغه های مردم است.

 

اما این سریال مشکلاتی هم دارد:

یکی از بارزترین مشکلات کندی رخداد ها و خوادث در طول فیلم است که ممکن است برای کسی که مرتب فیلم پرحاشیه می بیند حوصله بر باشد.

 

معرفی کاراکتر های هیولا:

شخصیت پردازی های سریال هیولا نسبتا خوب از آب درآمده اند. بازی مدیری در نقش کامروا با ظاهری آراسته و شعار خدمت به مردم و نداشتن ذره ای دغدغه ای به نام وجدان و ماده ای به نام اخلاقیات. شخصیت غضنفر با بازی محمد بحرانی هم جالب است. غضنفر نمایند تازه به دوران رسیده مجلس است اما به نظر می رسد که با توجه به استعداد های محمد بحرانی مدیری می توانست شخصیت پردازی بیشتری برای وی داشته باشد. یکی از مشکلات سریال هیولا این است که با وجود داشتن پستانسل خیلی خوب هر بار در آستانه خنداندن مخاطب یک توقف دارد؛مثلا هربار که هوشنگ شرافت دچار تردید می شود میتوان این تردید را با بار کمدی بیشتری نشان داد. البته با تمام این نقد ها هنوز هم سریال هیولا یک سریال ممتاز است و یک اثر برجسته محسوب می شود.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments